ID certifikáty (S/MIME)
Osobní i firemní ID certifikáty pro digitální podpis e-mailů a šifrování e-mailů (S/MIME), popřípadě pro digitální podpis dokumentů.
Osobní i firemní ID certifikáty pro digitální podpis e-mailů a šifrování e-mailů (S/MIME), popřípadě pro digitální podpis dokumentů.
Code Signing certifikát je určen pro podpis aplikací a dalších souborů, které jsou určené k distribuci přes internet.
Ne každý je odborník na SSL certifikáty a na první pohled naprosto banální věc jako je výběr SSL certifikátu se může změnit v neskorné dilema. Pokusíme se jednoduchými slovy nastínit, jak takový SSL certifikát vybrat. Níže najdete popis několika typů SSL certifikátů a způsoby jejich využití.
Standardní SSL certifikáty jsou nejběžnějším typem SSL certifikátů.
Zabezpečují jednu doménu (například: www.ssls.cz nebo klient.ssls.cz). Některé standardní SSL certifikáty zdarma zabezpečují jak doménu s www, tak i doménu bez www.
Někdy nazývané jako hvězdičkové SSL certifikáty zabezpečují celou doménu, resp. všechny její subdomény, například *.ssls.cz — přičemž hvězdička může být jakýkoliv název, třeba:
V případě potřeby zabezpečit celou doménu a všechny její subdomény se tak může vyplatit pořídit jediný wildcard certifikát namísto několika standardních SSL certifikátů.
Multidoménové SSL certifikáty, jinak označované jako UC nebo SAN zabezpečují několik domén najednou. Narozdíl od Wildcard certifikátů mohou zabezpečit zcela různé domény, například:
Multidoménový SSL certifikát se často používá na Microsoft Exchange Server a služby OWA, Outlook Anywhere, ActiveSync nebo také SMTP, POP3 či IMAP4.
Multidoménové Wildcard SSL certifikáty kombinují výhody wildcard a multidoménových SSL certifikátů. Zabezpečují více různých domén a všechny jejich subdomény, například:
Tzv. zelené SSL certifikáty zbarví adresní řádek webového prohlížeče (ano - ten řádek, kam píšete webovou adresu) zelenou barvou a k tomu rovnou zobrazí i název držitele (např. jméno společnosti). Každý webový prohlížeč zobrazuje EV indikátor jinak, implementace se může lišit podle výrobce i podle verze.
Zelený adresní řádek je nepřehlédnutelným vizuálním prvkem, díky kterému zvýšíte důvěryhodnost webových stránek a tím i konverze a zisky. Jinak řečeno, pokud Vám zákazník důvěřuje, tak u Vás spíše nakoupí.
SSL EV certifikát se zeleným adresním řádkem Vaším zákazníkům zaručuje Vaši důvěryhodnost a kredibilitu.
Pro získání tak významné konkurenční výhody budete nejprve pečlivě prověřeni v procesu rozšířeného ověření (EV, Extended Validation).
SSL certifikáty s EV mohou zabezpečovat buď jednu doménu (stejně jako standardní SSL certifikáty) nebo hned více domén najednou (multidoménové EV certifikáty). Vzhledem ke své povaze však nemohou zabezpečit všechny subdomény, jako je tomu u wildcard certifikátů.
Intranetový SSL certifikát je zvláštní typ SSL certifikátu určený pro zabezpečení komunikace mezi serverem a počítači v místních (například firemních) sítích, mj.:
Některé typy SSL certifikátů lze i skombinovat do jednoho, například můžete mít multidoménový EV certifikát (True BusinessID EV SAN).
Často poptáváte Wildcard SSL certifikát s rozšířeným ověřením zobrazující v prohlížeči zeleně zbarvený adresní řádek, kterým by bylo možné zabezpečit celou doménu a libovolné subdomény. Takový EV Wildcard SSL certifikát neexistuje a není v nabídce žádné certifikační autority. Situaci můžete vyřešit kterýmkoliv multidoménovým (UC/SAN) EV certifikátem.
Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.
Chraňte svou reputaci a zajistěte maximální důvěryhodnost s TLS/SSL certifikátem s EV.
Porovnejte si všechny výhody i nevýhody nejžádanějších SSL certifikátů — bez obalu.
Skonsolidujte všechny své SSL certifikáty do jednoho multi-doménového SSL certifikátu!
Jméno a příjmení: | E-mail: |
Odeslat |